Активен Таг

Тик Ток

ВИДЕО | КАДЕ ОТИДЕ СВЕТОТ !? Девојка шета младо момче на каишка, а тој се однесува како разгалено…

На социјалните мрежи кружи бизарно видео снимено среде бел ден во Валенсија на 24. ноември. На видеото се гледа како млада девојка шета млад човек на каишка, а сето тоа се одвива на прометната улица „Колон“. За кратко време, само на

ВИДЕО | АЛЕКСАНДАР ВУЧИЌ Е НОВАТА НАЈГОЛЕМА ЅВЕЗДА НА ТИК ТОК – Претседателот на Србија објави…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, објави ново хумористично видео на социјалната мрежа Тик Ток кое за многу кратко време стана вистински хит во регионот. Имено, на видеото се гледаат Александар Вучиќ и момчето Далибор Голубовиќ,

ВИДЕО | Туристи доживеале шок на една од најпознатите плажи во светот: “Погледнете што прави човекот…

Група возбудени туристи доживеале шок на една од најпознатите, но и најопасните плажи на светот кога за малку ќе ги соборел бран додека се фотографираат. Тоа е плажата Рејнисфјара на Исланд, позната по својот црн песок, по која лудуваат

ВИДЕО | Платила илјадници и илјадници евра за зголемување на усните, а денес не може да јаде: “Нема…

Австријката Виена Вирстел од Виена не може да јаде нормално откако потрошила илјадници и илјадници евра на естетски операции за зголемување на усните. Виена Вирстел имала и третмани на челото и образите, како и неколку зголемување на

ВИДЕО | “ЌЕБАПИ ИЛИ БУРЕК ?“ – Александар Вучиќ стана и “тиктокер“ и е вистински хит на…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, непосредно пред вонредните парламентарни избори отвори свој профил на најпопуларната социјална мрежа помеѓу тинејџерите, Тик Ток, а неговите видеа се вистински хит во регионот и привлекуваат

И 12 ГОДИНИ ПО СМРТТА ПРЕДИЗВИКУВА “ЗЕМЈОТРЕС“ – Писмото на Осама бин Ладен до САД…

Дваесет и две години по нападите на 11. септември на Светскиот трговски центар во Њујорк и 12 години откако беше убиен од американските специјални сили додека се криеше во Пакистан, екс. лидерот на Ал Каеда, Осама бин Ладен, повторно се

ВИДЕО | Инфлуенсерка го истетовирала името на нејзиното момче на сред челото, а потоа ги шокираше…

Инфлуенсерката Ана Стансковски сакаше да испрати силна порака на Интернет, а и успеа бидејќи нејзините две видеа на социјалната мрежа Тик Ток станаа вирални.  Првото видео кое стана популарно на социјалните мрежи е со името на нејзиното

ВИДЕО | Луѓето ширум светот се шокирани од главната состојка на еден од најпознатите сосови од…

Австралиска радио водителка Лорен Филипс му открила на својот ко-водител и голем обожавател на медалјони од пилешко месо од McDonald‘s и слатко-кисел сос, Џејсон Хокинс, дека клучната состојка во тој сос е кајсијата,

УШТЕ ЕДНА ЗЕМЈА ГО ЗАБРАНИ ТИК ТОК – Властите тврдат дека социјалната мрежа им штети на…

Властите во Непал објавија дека ја забраниле употребата на социјалната мрежа Тик Ток (Tik Tok) во земјата бидејќи, според нив, ја нарушува социјалната хармонија и ги нарушува семејните структури и вредности. Како што пренесува

ВИДЕО | Бизарна снимка од “замрзнат“ авион отвори епска дебата на Интернет: “Како е ова можно, што…

Приватната снимка од патнички авион го заинтригира светот на социјалните мрежи бидејќи на видеото авионот изгледа како да е замрзнат и стои во едно место во воздухот. Видеото брзо стана вирално, а многумина во коментарите се обидоа да