Активен Таг

Тотенхем

Солзи за бразилската мега-ѕвезда: Даде изјава која крена голема прашина а по само четири минути игра…

Тој го напушти натпреварот со Саутемптон по само четири минути поради повреда. Ричарлисон започна како стартер само девет натпревари во Премиер лигата оваа сезона по неговиот трансфер од Евертон за 60 милиони фунти минатото лето, и допрва

ОВА ЌЕ БИДЕ НАЈСКАПИОТ ТРАНСФЕР ВО ПРЕМЕР ЛИГАТА !? Манчестер Јунајтед во своите редови сака да го…

Напаѓачот на Тотенхем, Хари Кејн, ова лето би можел да се пресели во Манчестер Jунајтед, тврдат тамошните медиуми. Манчестер го избра 29-годишниот напаѓач како приоритетна цел за летниот преоден рок. Подготвени се да му понудат на Кејн