Активен Таг

Ал Хилал

ВРТОГЛАВА СУМА – Дали по Роналдо и Меси ќе ја продолжи кариерата во Саудиска Арабија: Ова е…

Раководството на саудискиот прволигаш Ал Хилал е подготвено на фудбалерот на ПСЖ и аргентински репрезентативец Лионел Меси да му понуди договор кој вклучува заработка од 220 милиони евра по сезона, објави денеска угледниот шпански спортски