Активен Таг

Данил Медведев

Медведев брутално искрен – Русинот призна: “Јас сум за мир, жал ми е за Украинците!“

Данил Медведев ќе игра против американскиот тенисер Френсис Тиафо за пласман во финалето на Мастерс турнирот во Индијан Велс. По натпреварот со Алехандро Давидович-Фокин, тој зборуваше и за работи кои немаат врска со спортот. Од Русинот

Медведев го откри најголемиот негов страв! Русинот брутално искрен: “Го победив Ѓоковиќ, но…“

По победата над Брендон Накашима, рускиот тенисер Даниил Медведев зборуваше за ривалството со Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал. Рускиот тенисер се пласираше во третото коло на Мастерсот во Индијан Велс, по што изјави дека, што се однесува