Активен Таг

Лионел Меси

“ЛИОНЕЛ МЕСИ НЕ ПОКАЖА ПОЧИТ КОН КЛУБОТ!“ – Првиот човек на ПСЖ жестоко го прекори славниот…

Претседателот на Париз Сен Жермен, Насер Ал Хелаифи, смета дека поранешниот играч на францускиот тим Лионел Меси покажал големо непочитување кон клубот. По заминувањето од Париз, Лионел Меси во неколку наврати зборуваше за проблемите во

ФОТО | НЕМА ОДМОР ЗА ЛИОНЕЛ МЕСИ – Аргентинецот позираше гол со неговата сопруга, а со…

Иако подготовките за новата сезона во МЛС започнуваат за само две недели, Лионел Меси на 10. јануари се фаќа за сериозна работа за да биде подготвен за средбата на својот тим Интер Мајами. Лионел Меси на социјалните мрежи објави

МНОГУ НАВИВАЧИ ГО ЧЕКАА ОВОЈ МОМЕНТ – Лионел Меси и Луис Суарез повторно заедно ќе ги…

Еден од најдобро информираните фудбалски новинари, Фабрицио Романо, пренесе вест која ги воодушеви сите љубители на фудбалот. Имено, Лионел Меси и Луис Суарез повторно ќе ги видиме заедно на фудбалскиот терен, бидејќи Интер Мајами

СОИГРАЧ БАРАЛ ОД ЛИОНЕЛ МЕСИ ДА ПОМИНЕ НОЌ СО НЕГОВАТА СОПРУГА, А ТОЈ ГО ИСФРЛИЛ ОД РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАТА…

Во декември 2022 година, во Катар, репрезентацијата на Аргентина стана светски шампион во фудбал по трет пат во историјата. А, една година подоцна се појави информација која ја шокираше јавноста во оваа земја. Оваа информација

ОВА СЕ НАЈПОПУЛАРНИТЕ СПОРТИСТИ ВО СВЕТОТ – Првото место без изненадување, а погледнете каде…

Новак Ѓоковиќ е петти најпопуларен спортист во светот! Според листата што ја објави американскиот веб-портал Sportsbook Review, Српскиот тенисер е блиску до врвот, а на листата е и уште еден Србин - Никола Јокиќ, кој се наоѓа на 22.

ЕДЕН ДРЕС КАКО ЦЕЛО БОГАТСТВО – Откриена е цифрата за која се продадени дресовите на Лионел…

Аукциската куќа „Sotheby‘s“ продаде шест дресови што ги носеше капитенот на аргентинската фудбалска репрезентација Лионел Меси за време на Светското првенство минатата година во Катар за 7,2 милиони евра. Лионел Меси минатата година ја

ПОСЛЕДНИОТ “ТАНЦ“ ВО КАРИЕРАТА !? Дали ова ќе биде последен пат светот да биде сведок на судир на…

Американскиот МЛС клуб Интер Мајами и неговата прва ѕвезда, осумкратниот освојувач на Златната топка, Лионел Меси, на 1. февруари ќе гостуваат во Ријад, каде што ќе одиграат пријателски натпревар против Ал Наср, клубот за кој настапува 

Лионел Меси брутално искрен – Аргентинецот открива поради што најмногу се кае и срамува:…

Познатиот аргентински фудбалер Лионел Меси во опширното интервју кое неодамна го даде за угледниот ESPN откри на кој потег во кариерата воопшто не се гордее. Лионел Меси за време на Светското првенство во Катар предизвика крајно бурни

ЛИОНЕЛ МЕСИ ЈА ОТКРИВА ПОЗАДИНАТА НА “ВОЈНАТА“ СО РОБЕРТ ЛЕВАНДОВСКИ – Го понижи пред целиот…

Познатиот аргентински фудбалер Лионел Меси се присети на конфликтот што го имаше со познатиот полски голгетер Роберт Левандовски. Лионел Меси призна дека му бил лут на Роберт Левандовски и дека намерно го игнорирал на натпреварот помеѓу

ФОТО | Интервју и фотографија која предизвика бура: Кој е човекот што сопругата на Лионел Меси го…

Аргентинскиот фудбалер Лионел Меси се фотографираше со новинарката Софија Мартинез за време на квалификациите за Светското првенство во Рио де Жанеиро, што дополнително ги подгреа шпекулациите за можни тензии во неговиот однос со сопругата