Активен Таг

НБА

Сопругата на еден од најдобрите НБА играчи открива интимни детали за нејзиниот сопруг од спалната…

Ајеша Кари, сопругата на познатиот НБА кошаркар Стеф Кари, во една емисија проговори за интимните детали од нивниот брак. Кошаркарот и актерката се во брак од 2011 година и имаат три деца. Нивниот брак се смета за еден од

ВИДЕО | Гледачите во неверување од потегот на Никола Јокиќ во првата минута од натпреварот: Србинот…

Во текот на првата четвртина од натпреварот против Јута Џез, Никола Јокиќ влезе во историјата на НБА лигата, а на самиот старт покажа малку од магијата што ја поседува. Србинот одигра добар натпревар, но Денвер Нагетс беше поразен на

ВИДЕО | КАКВА МАГИЈА НА ЛУКА ДОНЧИЌ – Тргна на лесен “леј-ап“, а она што го изведе ги остави…

Кошаркарите на Далас Маверикс загубија од Мемфис Гризлис (120:103) и покрај одличната партија на словенечкиот репрезентативец Лука Дончиќ. Лука Дончиќ го заврши натпреварот со 31 поен, шест скока и исто толку асистенции, но тоа не беше

ВИДЕО | АМЕРИКАНКА ПАДНА ВО ТРАНС ПОРАДИ НИКОЛА ЈОКИЌ – Реакцијата на симпатичната новинарка…

Новинарката од Денвер, Кети Винг, сподели видео на социјалните мрежи во кое ја слави „магичната“ тројка на Никола Јокиќ за победа над Голден Стејт Вориорс. Да потсетиме, по нереален пресврт, Денвер Нагетс на гости го совлада Голден

ВИДЕО | АМЕРИКАНЦИТЕ ВО ШОК И НЕВЕРУВАЊЕ – Никола Јокиќ уште еднаш ја покажа својата големина:…

Со луда тројка со звукот на сирената, Сомборецот им донесе победа на Денвер Нагетс на тешкото гостување кај Голден Стејт Вариорс. Најдобриот српски кошаркар Никола Јокиќ беше апсолутен херој на победата на Денвер Нагетс над Голден Стејт

“ТОА Е НАЈДОБРОТО ЧУСТВО НА СВЕТОТ!“ – Лука Дончиќ го “уништи“ Феникс Санс и упати брутална…

Божиќниот НБА маратон го одбележа маестралниот репрезентативец на Словенија - Лука Дончиќ. Во последниот натпревар од празничниот НБА специјал, Далас Мавртикс го совлада Феникс Санс со резултат од 128:114, а натпреварот ја одбележа

ЛеБрон Џејмс за натпреварот со Бостон Селтикс на Божиќ: “Не ми е грижа, само ми е важно е ќерка ми…

Една од најголемите НБА ѕвезди на сите времиња, ЛеБрон Џејмс ги кажа своите размислувања за божикниот натпревар против Бостон Селтикс.  ЛеБрон Џејмс призна дека во неговата 21. сезона во НБА, божикниот натпревар многу не го интересира.

ФОТО | Никола Јокиќ ги импресионираше Американците со неговиот нов стајлинг: Србинот се појави како…

Никола Јокиќ знае да ги израдува љубителите на кошарката, но и сите оние кои го сакаат и го следат светот на модата. Кога ќе ги спои тие две работи, српскиот кошаркар приредува вистинско уживање за сите. На натпреварот против Бруклин

НЕМА КРАЈ НА СЕКС-СКАНДАЛИТЕ ВО НБА ЛИГАТА – Актерка од филмовите за возрасни брутално нападна…

Центарот на Њу Орлеанс Пеликанс, Зион Вилијамсон, неодамна се најде во центарот на вниманието на американската јавност, кога Морија Милс, актерка од филмови за возрасни, го обвини дека ја искористил. Морија Милс е огорчена бидејќи

ВИДЕО | ШТО ЗБОРУВАА НИКОЛА ЈОКИЌ И ЛУКА ДОНЧИЌ ? Србинот и Словенецот направија шоу во НБА лигата,…

Судирот меѓу Никола Јокиќ и Лука Дончиќ му припадна на Србинот, иако Словенецот имаше многу подобар настап на натпреварот. Денвер Нагетс го совлада Далас Маверикс и покрај 39-те поени на Лука Дончиќ, а пред почетокот на натпреварот