Активен Таг

НБА

ДАЛАС БЕЗ ДОНЧИЌ Е НЕМОЌЕН – Пораз на Меверикс од Гризлис

Далас Маверикс ноќеска на гостински терен загуби од  Мемфис Гризлис без двајцата лидери на тимот Лука Дончиќ и Кајри Ирвинг. Дончиќ продолжува да закрепнува од истегнување на левиот бутен мускул, додека Ирвинг беше отстранет од составот

ЛОС АНЏЕЛЕС ВО СОЛЗИ – Историска ноќ за Пау Гасол, по неговите зборови сите останаа со…

Шпанецот го заслужи ова! Оваа ноќ ќе остане запишана во историјата на светската кошарка. Дресот со број 16 на Пау Гасол е официјално повлечен и ниту еден кошаркар на Лос Анџелес Лејкерс никогаш повеќе нема да го носи овој број на својот