Активен Таг

Нејмар

ОВАА СЕЗОНА ЗА НЕГО Е ЗАВРШЕНА – Најскапиот фудбалер во светот пристигна во Доха на операција

Напаѓачот на францускиот ПСЖ и ѕвездата на бразилскиот фудбалски тим, Нејмар, во петокот пристигна во Доха на операција на десниот скочен зглоб, поради што предвреме ја заврши сезоната. Нејмар (31 г.) беше изнесен од теренот на носилки

Легендата на францускиот фудбал упати тешки зборови кон Бразилецот: “Не можам повеќе да го гледам…

ПСЖ утре во Минхен ќе се обиде да го надмине поразот од 0:1 од првиот осминафинален натпревар од Лигата на шампионите против Баерн. Германскиот тим пред три недели ги надигра парижаните и заслужено победи, а ПСЖ ќе се обиде да дојде до