Активен Таг

ПСЖ

Протече пеколниот план на ПСЖ: Подготвен е буџет од 200 милиони евра – еве како ќе го заменат…

Познато е дека Килијан Мбапе донел конечна одлука - Французинот на лето по истекот на договорот сигурно ќе го напушти ПСЖ како слободен играч. Шпанскиот весник AS објави информации кои даваат дополнителен контекст на неговата одлука, како

Голема одлука во ПСЖ: “Изгубивме многу време на оваа приказна и сега е готово за нас“

Претседателот на францускиот фудбалски шампион ПСЖ, Насер Ал-Хелаифи, најави дека клубот ќе го напушти „Паркот на принцовите“, каде што ги игра домашните натпревари од 1974 година, откако градот Париз одби да го продаде стадионот.

Конечната одлука е донесена, Килијан Мбапе веќе ја одбра својата следна дестинација каде ќе заработи…

Килијан Мбапе сепак би можел да го напушти ПСЖ ова лето. Крајот на долгогодишното убедување на Реал Мадрид се чини вроди со плод и според тврдењата на германскиот весник Bild, останува само да се почека потписот на играчот. Килијан

Килијан Мбапе одлучи кариерата да ја продолжи во Реал Мадрид !?

Напаѓачот на ПСЖ, Килијан Мбапе одлучи на лето да се пресели во Реал Мадрид, објави Sport Bild. 25-годишниот Французин сака со мадридскиот тим да ја освои Лигата на шампионите. Забележано е дека Килијан Мбапе бара од Реал Мадрид плата

Подготвена луда понуда за Килијан Мбапе ?! Ова е без преседан, ниту еден клуб нема да може да им…

Победникот на Светското првенство во 2018 година, Килијан Мбапе, истакна дека допрва треба да одлучи за својата иднина и покрај тоа што има помалку од шест месеци од договорот со ПСЖ. Реал Мадрид се уште го сака Французинот во своите

“ЛИОНЕЛ МЕСИ НЕ ПОКАЖА ПОЧИТ КОН КЛУБОТ!“ – Првиот човек на ПСЖ жестоко го прекори славниот…

Претседателот на Париз Сен Жермен, Насер Ал Хелаифи, смета дека поранешниот играч на францускиот тим Лионел Меси покажал големо непочитување кон клубот. По заминувањето од Париз, Лионел Меси во неколку наврати зборуваше за проблемите во

“КИЛИЈАН МБАПЕ ИМА ДОГОВОР СО МЕНЕ!“ – Претседателот на ПСЖ проговори за трансфер сагата:…

Претседателот на ПСЖ, Насер ал Келаифи, на Шпанците им ги откри своите желби во врска со Килијан Мбапе. „Видете, не кријам ништо, сигурен сум дека сакам Килијан Мбапе да остане, за мене тој е најдобар во светот, а за мене ПСЖ е

Килијан Мбапе одговори на пишувањата за неговото заминување од ПСЖ – Французинот испрати јасна…

Одличниот француски фудбалер Килијан Мбапе се уште не одлучил за својата иднина, додека неговиот менаџерски тим наводно преку напис истакна дека Килијан Мбапе кариерата ќе ја продолжи во Реал Мадрид. Дел од француските и шпанските

БОМБА ОД ФРАНЦИЈА И КРАЈ НА ПОВЕЌЕГОДИШНАТА САГА – Килијан Мбапе заминува од ПСЖ: Договорил се…

Трансфер сагата која трае со години се чини дека и дојде крајот. Според Footmercat, Килијан Мбапе, постигнал договор со Реал Мадрид. Од летото 2017 година во секој преоден рок се шпекулира за доаѓањето на францускиот напаѓач во „Кралскиот

ПСЖ НОСИ ДВА ГОЛЕМИ ТАЛЕНТИ – На “Паркот на Принцовите“ пристигнува еден од најдобрите млади…

Започна зимскиот преоден рок, кој особено може да биде активен и интересен во ПСЖ каде се очекува доаѓањето на двајца талентирани играчи од Бразил. ПСЖ вчера ги започнаа финалните преговори со дефанзивецот на Сао Паоло, Лукас Бералдо,