Активен Таг

Рафаел Надал

Медведев го откри најголемиот негов страв! Русинот брутално искрен: “Го победив Ѓоковиќ, но…“

По победата над Брендон Накашима, рускиот тенисер Даниил Медведев зборуваше за ривалството со Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал. Рускиот тенисер се пласираше во третото коло на Мастерсот во Индијан Велс, по што изјави дека, што се однесува