САМО ОВОЈ ЧОВЕК НЕ СЕ ПЛАШЕЛ ОД АРКАН Најсуровиот убиец откри: Жељко НЕМАШЕ ДА ЖИВЕЕ НИТУ ЕДЕН ДЕН…

По две децении, тајните на Земунскиот клан осамнаа, а ги откри суровиот убиец на овој клан, Сретко Калиниќ, познат како Звер. Најсуровиот крвник на „земунскиот клан“ кој издржува 40-годишна затворска казна во Забела за серија убиства и

Три пати клиничка смрт, повеќе од сто успивања! Деа Ѓурѓевиќ оди на 22 операција! Водителката 4…

Водителката Деа Ѓурѓевиќ на 7 февруари 2019 година доживеа тешка сообраќајна несреќа, кога во неа удри автобус пред КБЦ „Д-р Драгиша Мишовиќ“. Деа беше влечена од автобусот неколку метри и во таа прилика ја загуби раката која хируршки беше

БЕЈБИ-БУМ ВО КОВИД БОЛНИЦАТА ВО КРУШЕВАЦ! Речиси 50 лекарки и медицински сестри се на породилно,…

Речиси 50 медицински сестри и лекари од "ковид болницата" во Крушевац во моментов се на породилно или постпородилно отсуство, што е речиси секоја десетта вработена, пишува Курир. Огромното мнозинство од нив се медицински сестри и се на

СВЕДОШТВО НА ЛОГОРАШИТЕ – САМОУБИСТВАТА СЕ НАЈТРАГИЧНАТА СТРАНИЦА ВО ИСТОРИЈАТА НА ГОЛИ ОТОК

Најтрагичната страница во историјата на Голи Оток се самоубиствата на затворениците во логорот. Речиси секој жител на островот бил сведок на самоубиство на еден од затворениците во логорот или барем на обид за самоубиство, изјави Мартин

Го критикуваше Бајден за Авганистан а сега предупредува – “Луѓе бидете внимателни со…

Во мега интервју, американскиот генерал Дејвид Петреус рече дека очекува двете страни да организираат големи офанзиви Генерал Дејвид Петрус беше американски и командант на коалицијата во војните во Авганистан и Ирак, а подоцна беше

“Македонката” полна како брод – Маријана Петир кажа изненадувачки податок за тоа…

Пратеничката Петир, судејќи по нејзинaта математика има заштеда од околу 700 илјади евра. Маријана Петир, која како независна пратеничка беше избрана за пратеник на листата на ХДЗ, за време на своето гостување на дрзавтаната телевизија

НА УБИСТВОТО МУ ПРЕДХОДЕЛЕ 3 НЕСРЕЌНИ НАСТАНИ! Познатиот адвокат кој го бранеше Лаушевиќ ги откри…

Актерот Жарко Лаушевиќ во младоста случајно уби две лица во Подгорица, а него го бранеше познатиот адвокат Тома Фила. Трагичниот настан во кој Жарко Лаушевиќ уби две лица се случи ноќта меѓу 30 и 31 јули 1993 година. Жарко во таа

Висок воен претставник за рускиот нуклеарен арсенал: “Модернизираат речиси сè!”

Според проценките на еминентни научници, тие поседуваат 5.977 нуклеарни боеви глави. Во САД ги има 5428... Рускиот претседател Владимир Путин најави суспензија на учеството на неговата земја во Новиот СТАРТ, договорот со

ОВИЕ СЕ СИМПТОМИТЕ НА ИНФИЦИРАНИ ОД “ГРИПОН” – ВКРСТУВАЊЕ НА ГРИП И КОРОНА:…

Погледнете кои се симптомите на вкрстување на грип и корона вирус! Од Институтот за јавно здравје на Србија „Д-р Милан Јовановиќ Батут“ информираат дека во Белград имало вкрстување на грипот и корона вирусот. Досега на територијата на

“ТАТКО МИ БЕШЕ ХОМОСЕКСУАЛЕЦ, А ЕВЕ КАКО ДОЗНАВ ЗА ТОА”: Роберт Де Ниро си ја отвори…

Постариот Де Ниро бил познат уметник, кој во текот на животот ја криел својата хомосексуалност. Се чувствуваше виновен што е геј. Холивудската легенда Роберт де Ниро, познат по своите легендарни улоги во филмовите како "Таксист", "Лов