Вие имате прво да ја знаете вистината

Со дрвја и камења по Хрватска – Чесите се згрозени од цените: “Потрошивме 4.500 куни повеќе од…

Хрватска е омилена дестинација на Чесите, а според податоците на чешкиот завод за статистика, минатата година во Хрватска престојувале 607 илјади чешки туристи. Евтин одмор во Хрватска? Чешкиот Blesk пишува дека вакво нешто

“ЖИВОТ БЕШЕ ПЕКОЛ” ЗА ЈЕЛЕНА! БИЗАРНО ОДНЕСУВАЊЕ НА СЕМЕЈСТВОТО МАРЈАНОВИЌ: Свекрвата…

Сведоците изнесоа страшни детали за свекорот Владимир и свекрвата Зорица, кои меѓувреме починале. Чудното однесување на семејството Марјановиќ, контрадикторните изјави, претераното изложување во јавноста се само дел од фактите кои го

НАЈБОГАТИОТ ВЛАДЕТЕЛ НА СВЕТОТ: Се “шушка” дека има 7.000 автомобили, на фризерот му…

Султанот од Брунеи во една прилика само за фризура потрошил дури 17.629 евра. Султанот од Брунеи, Хасанал Болкиах ибни Омар Али Саифудиен Трети, е на тронот на оваа парламентарна монархија од 1967 година и за тоа време стекнал огромно

ЕНЕРГЕТСКА КРИЗА до крајот на 2022 година, БАНКРОТ на околу 15 земји, исклучување на семафорите ноќе…

Има три работи кои би можеле да доминираат во вестите во наредните месеци… Либан и Шри Ланка веќе престанаа да ги плаќаат обврските кон националните сопственици на обврзници. Во Шри Ланка веќе подолго време траат насилни протести поради

СОСТОЈБАТА СЕ МЕНУВА- Идиличниот ШВЕДСКИ ОСТРОВ каде што би можела да започне ТРЕТА СВЕТСКА ВОЈНА:…

Кој го контролира Готланд го контролира и целиот сообраќај поврзан со Ботнискиот Залив и Санкт Петербург Новинарот на Фајнејшел Тајмс, додека се возел во такси, му било кажано дека локален ресторан нуди бесплатна храна за

Зад сцената на битката за најмоќното сајбер оружје на светот: “Американското разузнавање беше…

Американските разузнавачи тајно ги поддржаа плановите за купување на NSO L3Harris, приватна американска одбранбена технолошка компанија која работи со Пентагон, тивко се обиде да ја купи NSO Group, компанија која се најде на насловните

Џорџ Мајкл беше пронајден мртов на Божиќ, “купувал дрога за силување од порно актер и бил…

Љубовникот на славниот пејач му носел GHB во шишиња со шампон, а тој го мешал со Кока-Кола и правел оргии. Живееше во магла, пишува во новата книга за Џорџ Мајкл која ги следи неговите последни години откако ја заврши својата

МЕ СТАВИ НА ПОНИСКО СТОЛЧЕ И МИ СЕ ЗАКАНУВАШЕ – Поранешниот британски премиер за средбата со…

На Гордон Браун му пречи тоа што светот не е единствен по прашањето за санкциите против Русија по воената агресија врз Украина, а во интервју за Телеграф се потсети на средбата со рускиот претседател. Поранешниот британски премиер

КАРЦИНОМ НА ПАНКРЕАС – Ново откритие во лекувањето на најсмртоносниот РАК: “Гремлин…

Зголемувањето на концентрацијата на генот и протеинот познати како Грем1 или „гремлин“ има многу корисен ефект врз повлекувањето на ракот Ракот на панкреасот може да се запре со таканаречената „гремлин“ терапија, открија научниците во

Познатата актерка спиела со 200 луѓе по улогата во филмот Американска пита – “Добив…

Популарната комедија се појави во кината во 1999 година и заработи повеќе од 235 милиони долари ширум светот Американската актерка Џенифер Кулиџ призна дека спиела со 200 луѓе благодарение на улогата во популарниот филм "Американска